Hip-hop, taniec i...

  Hip-hop, taniec i...

  MICHAŁ WOŹNIAK Michał Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Ponad 150 osób bawiło się w piątkowy wieczór na kolejnej imprezie zorganizowanej przez internetowe radio Żnin. Za pośrednictwem łączy w zabawie uczestniczyli również słuchacze i to nie tylko ze Żnina! <b>
       To była już druga impreza zorganizowana przez żnińskie radio (można je słuchać za pośrednictwem Internetu na stronie www.bacom.net.pl/radio). Tym razem w "Wodniku"organizatorzy spotkania zadbali o wiele dodatkowych atrakcji. Był pokaz tańca ekipy "Fabryczna Crew"oraz krótki występ grupy hip-hopowej "Aspekt Crew". Nie zabrakło też licznych konkursów, w których wygrać można było radiowe gadżety - kubki czy podskoszulki.
  Całość była oczywiście relacjonowana na żywo, ze słuchaczami nieustannie utrzymywany był kontakt za pośrednictwem czata - można było składać życzenia i pozdrawiać znajomych - z czego zresztą skwapliwie korzystano.
       Hip-hop - to jest w nas!
       
  Żnińska grupa Aspektpowstała w 2004 roku. Wydała (co prawda nielegalnie) płytę "... jak Fenix z popiołu". W rozmowie z nami hiphopowcy nie chcieli wymieniać swych imion. - Tu nie ma żadnego szefa. Jesteśmy jedną ekipą, więc mimo że mówię ja - jest tak jakby mówili wszyscy. Aspekt Crew jest naszą odpowiedzią na rzeczywistość - smutną, szarą i beznadziejną. Nie ma sensu siedzieć bez sensu na przyblokowym podwórku, czy zabierać się za narkotyki. Można realizować się w inny sposób i właśnie to w naszych tekstach chcemy przekazać. Już niedługo będziemy mieli szansę, by pokazać się szerszej publiczności - zaproszono nas do bydgoskiej "Łuczniczki", gdzie wystąpimy między innymi obok "Dezire"czy "IRA". Impreza połączona ze zlotem miłośników Harley-Davidson odbędzie się pod koniec marca.
       
  Hiphopowcom na bydgoskiej scenie towarzyszyć będą tancerze z "Fabryczna Crew". Również w piątek dali w "Wodniku"próbkę swych niemałych już umiejętności. - Obecnie tańczy 6 chłopaków - każdy z nas ma coś do pokazania - mówi Czarek Tomajczyk. - Naszym największym zmartwieniem jednak jest brak miejsca, w którym moglibyśmy trenować i przygotowywać się do występów. Gdyby ktoś nas wsparł i udostępnił salkę ze śliską podłogą - z chęcią byśmy skorzystali.
       
  W tej sprawie można kontaktować się ze żnińskim oddziałem "Pomorskiej"- tel. (052) 30-31-215.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »