W nowym roku, nowa sala

  W nowym roku, nowa sala

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze w lutym ma zostać ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej w Lubostroniu. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w roku szkolnym 2006/2007 uczniowie będą mogli tu ćwiczyć.
       Gmina kupiła już projekt hali, musiała jednak zlecić przystosowanie jej do istniejącego budynku szkoły.
       - Projekt, który kupiliśmy to budowa osobnego budynku - mówi Jacek Kaczmarek, burmistrz Łabiszyna. - Musieliśmy więc zlecić zaprojektowanie łącznika, między szkołą a salą. Ze szkoły trzeba poprowadzić instalację elektryczną, sanitarną i ogrzewanie. Wszystko musi być uzgodnione z inspektorami nadzoru, sanepidem.
       
  Sala będzie miała 12 na 24 metry. Projekt zakłada też przygotowanie trybun dla widowni. Zaplecze sanitarne będzie w budynku szkoły. Na inwestycję w gminnym budżecie zarezerwowano 950 tysięcy złotych. Burmistrz ma jednak nadzieję, że sala będzie tańsza. Ponadto ratusz wysłał do Urzędu Marszałkowskiego i Totalizatora Sportowego wnioski o dofinansowanie inwestycji.
       Warto dodać, że Zespół Szkół w Lubostroniu na salę czeka od 10 lat.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »