Działo się w czwartek

  Działo się w czwartek

  (mich)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

       Odwołany wczoraj przewodniczący Rady Miejskiej - Dariusz Kaźmierczak nie musi narzekać na bezrobocie. Dziś został zastępcą burmistrza Żnina. Decyzja naszego ojca miasta jest o tyle zadziwiająca, że jeszcze wczoraj Przewodniczący był wymieniany w gronie największych przeciwników ratusza. Rada Miejska Żnina zapowiada działania odwetowe - między innymi odmowę uchwalenia budżetu. Czym to grozi?
  Ano tym, że dostaniemy budżet opracowany przez Bydgoszcz, dokładnie zaś regionalną Izbę Obrachunkową. Pieniądze będą na pensje i funkcjonowanie urzędu miejskiego, szkół i innych jednostek samorządowych. O naprawach dróg czy innych sprawach można jednak w tym momencie zapomnieć. Dariusz Kaźmierczak na nowym stanowisku będzie zarabiał 5 tysięcy złotych. Kto by tego nie chciał?
       Najbliższy weekend będzie obfitował w imprezy. W "jedynce" już jutro (sobota) będzie można spróbować swych sił na ergometrze - to namiastka wioseł, tyle że pod dachem. W Gąsawce, również w sobotę mikrofon zostanie oddany w ręce ludu. Jeśli umiesz śpiewać - przyjedź. Może coś wygrasz? Oczywiście najważniejszą imprezą będzie bal radia Żnin (www.bacom.net.pl/radio). Nie zabraknie tam fotoreportera "Pomorskiej" i później zdjęć w internecie.
       Z nadziejami na medal wyjechali do Charzyków młodzi żeglarze lodowi żnińskiego Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego. W Mistrzostwach Polski (kategoria junior młodszy) o laury najlepszych walczyć będą Dawid Rzeszewski, Wojtek Ostrowski, Adrian Skrzypczyk oraz Michał Kowalski. Wczoraj rozegrano już pierwsze mistrzowskie biegi. - W ubiegłym roku ekipa MKŻ wywalczyła drużynowo IV miejsce w Polsce, teraz liczymy na medale w klasyfikacji indywidualnej - mówi Andrzej Bogdański - działacz MKŻ. Dziś ciąg dalszy bojerowych emocji w wykonaniu młodych adeptów tego widowiskowego sportu. Od jutra natomiast - na tym samym akwenie - do wyścigów staną seniorzy, którzy walczyć będą w ogólnopolskich regatach o Puchar LZS Charzykowy. Żnin będzie reprezentowany przez Jakuba Bogdańskiego i Mariusza Kaźmierczaka. Bojerowcom życzymy połamania płóz!
       Szerzej w "papierowym" wydaniu "Pomorskiej'

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »