Działają dalej

  Działają dalej

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zrzeszenie "Sampo" podpisało z Ministerstwem Gospodarki i Pracy umowę na realizację kolejnego etapu programu "Wstań, unieś głowę".
       Podpisanie umowy na realizację Działania 2 oznacza, że ministerstwo, które jest Instytucją Zarządzającą programem zaakceptowało rozliczenie finansów pierwszego etapu.
       Działanie 1, rozpoczynające realizację projektu "Wstań, unieś głowę" - jego administratorzy zakończyli w połowie minionego roku. W lipcu 2005 roku, nie czekając na pieniądze z Ministerstwa Gospodarki i Pracy "Sampo" rozpoczęło kolejny etap programu.
  Skoro umowa jest już podpisana, wkrótce do Barcina popłyną z Warszawy pieniądze. Najpierw jednak Partnerstwo na Rzecz Rozwoju (czyli bydgoska ATR, Zakład Doskonalenia Zawodowego, PUP i partnerzy ze Słowacji i Włoch) muszą przedstawić zabezpieczenia umowy.
       Przypomnijmy, że w pierwszym etapie projektu "Wstań, unieś głowę" "Sampo" oprócz zawiązania Partnerstwa, utworzyło biuro i wyłoniło 36 osób, które będą uczestniczyć w projekcie. Realizowany właśnie drugi etap, pozwolił wybrać ostateczną grupę uczestników programu i trenerów, którzy będą prowadzić z nimi zajęcia. Już odbył się cykl wykładów psychologicznych "Kuźnia optymizmu". Specjaliści na bieżąco sprawdzają postępy uczestników i skuteczność trenerów. W najbliższych miesiącach uczestników programu czeka nauka obsługi komputera i korzystania z Internetu. Ten blok zajęć odbędzie się w Akademii Techniczno-Rolniczej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »