W pokłonie bohaterom

  W pokłonie bohaterom

  Tekst i fot. Iwona Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W pokłonie bohaterom

  ©Iwona Woźniak

  Żnińskie obchody upamiętniające 87 rocznicę wybuchu Powstania Wielkoposkiego mają co roku wyjątkowy i podniosły charakter. To nie tylko składanie wiązanek pod obeliskiem przy ZPSZ nr 1. Dużą wagę przywiązuje się do popularyzacji wśród dzisiejszej młodzieży wiedzy na temat tego jedynego, zwycięskiego w historii Polski powstańczego zrywu.
  W pokłonie bohaterom

  ©Iwona Woźniak

       Dowodem niech będzie choćby ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 w naszej pamięci", które odbyło się pod honorowym patronatem Lucyny Andrysiak - przewodniczącej sejmiku samorządowego województwa kujawsko-pomorskiego. Wpłynęło ogółem 241 prac z 28 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. W kategorii klas I-III pierwszą nagrodę przyznano Zuzannie Kurant z SP w Rynarzewie.
  W kategorii klas IV-VI za najlepszą uznano pracę Anity Rzepki z SP nr 1 w Kruszwicy. Spośród gimnazjalistów zwyciężył Adam Pilachowski z klasy II PG w Janowcu Wlkp. oraz Ilona Gawrońska z kl. III Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich. W kategorii techniki inne I miejsce zdobyła Urszula Jaszcz z kl. VI SP w Kołodziejewie.
       W gronie twórców, których prace dostrzeżono, znalazła się spora grupa uczniów z powiatu żnińskiego. Są to: Sandra Polus z SP w Sarbinowie II, Marta Szarzyńska i Sandra Walendowska z SP w Żernikach, Arkadiusz Bauza z SP nr 1 w Żninie, Monika Tomczyk z Gimnazjum w Lubostroniu oraz Roman Chojnicki z Gimnazjum w Janowcu Wlkp.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »