Niedziela pałuckiej pomocy

  Niedziela pałuckiej pomocy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wielka Orkiestra Jurka Owsiaka zagra we wszystkich gminach w powiecie żnińskim. W środę informowaliśmy, jakie atrakcje czekają mieszkańców Żnina, wczoraj podaliśmy, co wydarzy się w Łabiszynie, Barcinie i Mamliczu. Dziś kolej na Rogowo, Janowiec i Gąsawę.
       W rogowskim Wiejskim Domu Kultury Orkiestra rusza od godziny 14 występem dzieci z tutejszego przedszkola. Później zaprezentuje się zespół Aster pod kierownictwem Wandy Lisieckiej. Od godz. 15.15 do 15.45 obejrzymy "Bajkę o Czerwonym Kapturku" w wykonaniu dzieci z SP w Rogowie (opiekunki: panie Czerniejewska i Sztraube).
       Po bajce znów na scenie pojawi się zespół Aster. Zobaczymy też układy taneczne przygotowane przez Grażynę Fedejko.
       O godz. 17 rozpocznie się aukcja. Będzie można nabyć wykonywane przez miejscowe hafciarki serwetki, a także podarowane przez organizatorów WOŚP apteczkę, koszulkę i kubeczek. W tym samym czasie rozpocznie się zliczanie zebranych przez wolontariuszy pieniędzy. Całość zakończy się wysłaniem Światełka do nieba.
       Będzie ognisko i tort!
       
  Wolontariusze, podzieleni na dwie grupy, wyjdą na ulice o godz. 7 i 10.30. Będzie ich w sumie 70. Pieniądze będą zbierane w Janowcu oraz w wioskach przed kościołami.
       O godz.17.00, oprócz licytacji, na scenie Świetlicy Miejskiej zaprezentują się dzieci i młodzież z miejscowych szkół, a także zespoły muzyczne. Miłym akcentem będzie tort dla wszystkich przybyłych. Jeżeli dopisze pogoda, sztab Orkiestry działający przy Świetlicy Miejskiej, zorganizuje kulig (początek o godz. 14.30). Imprezę podsumuje Światełko do nieba o godz. 20 na boisku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego. Dodatkowo przewidziane jest tu ognisko, pieczenie kiełbasek i pokaz sztucznych ogni. Na koniec będzie jeszcze atrakcja dla lubiących taniec - zabawa przy muzyce na żywo w janowieckiej świetlicy. Wystąpi zespół Universal Band.
       Popisowe trzy godziny
       
  Młodzi gąsawianie będą kwestować pod kościołem - przed i po mszach. Impreza planowana jest z kolei na godzinę 14. W Stodole wystąpią zespoły artystyczne działające przy tutejszych placówkach oświatowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »