Schody do św. Mikołaja

  Schody do św. Mikołaja

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Łabiszyńscy samorządowy zamierzają w tym roku zadbać o wygląd miasteczka. Jedną z upiększających inwestycji będzie remont schodów, prowadzących do kościoła świętego Mikołaja.
       W ostatnich latach łabiszyńska świątynia znacznie zyskała na wyglądzie. Za parafialne pieniądze między innymi zrekonstruowano wnętrze, pomalowano elewację obiektu, uporządkowano teren wokół kościoła. Schody prowadzące do kościoła "na górce" leżą na terenie gminnym. Dlatego to ratusz zajmie się ich renowacją.
       - Kościół świętego Mikołaja to reprezentacyjne miejsce Łabiszyna. Chcemy odnowić całe schody oraz zamontować barierki - mówi burmistrz Jacek Kaczmarek. - Schody, które są dzisiaj pamiętają lata 60. Ludzie chodzą na górkę do kościoła i na cmentarz. Wielu z tych, którzy tam się poruszają to osoby starsze, im coraz trudniej poruszać się po starych schodach.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »