Ciepło do wymiany

  Ciepło do wymiany

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kotłownia węglowa w Zespole Publicznych Szkół nr 1 w Żninie pamięta lata 50. Wprawdzie dokonywano tam niewielkich przeróbek, ale... <i>- Jej stan jest dramatyczny -</i> nie ukrywa burmistrz Jaworski. Przed gminą kolejne spore zadanie już w 2006 roku.
       O dzisiejszym systemie ogrzewania w szkole fachowcy mówią jednoznacznie: - Tutaj nie ma sensu nawet nic odkamieniać, bo jeszcze można zablokować przewody. Potrzebna jest gruntowna modernizacja z wymianą całej instalacji. Ta wersja nie jest jednak brana pod uwagę.
       Są za to dwie inne możliwości - zainstalowanie ogrzewania gazowego albo, w porozumieniu ze żnińskim ZEC-em, pociągnięcie nitki ciepłociągu. - Dziś rozważać możemy tylko te możliwości, bo szansę na uzyskanie pieniędzy zewnętrznych - w formie dofinansowania - ma się wówczas, gdy gmina planuje wprowadzenie w podległej sobie placówce ogrzewania ekologicznego.
       
  Dyrektor szkoły, Jacek Pietraszko, przyznaje, że osobiście byłby za doprowadzeniem gazu z ulicy 700-lecia. - To dałoby możliwość wykorzystania go również w szkolnej kuchni, co znacznie ułatwiłoby w niej pracę - tłumaczy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »