Logopedzi podsumowali

  Logopedzi podsumowali

  (bż)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  </b>Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żninie podsumowała udział w ogólnopolskiej akcji bezpłatnych diagnoz logopedycznych.
       Wiadomo już, iż do logopedów przyjmujących w 12 placówkach zgłosiło się 71 osób. Przy czym najmłodsze dziecko miało 15 miesięcy. Zdecydowanie największą grupą były dzieci do 6 roku życia (za wyjątkiem 4 osób). Istotne jest, że sporo z tych konsultacji miała charakter profilaktyczny. U dzieci stwierdzono takie problemy jak seplenienie, reranie, opóźniony rozwój mowy czy też jąkanie. Wszystkim rodzicom udzielono porad dotyczących dalszej pracy z dzieckiem, mówiono, jak zaradzić problemom, które mogą przeszkodzić dziecku w funkcjonowaniu wśród rówieśników.
       Z badania słuchu skorzystało 5 osób. Spośród tej grupy jeden gimnazjalista został skierowany na szczegółowe badania do Poradni Rehabilitacyjnej dla Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu w Bydgoszczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »