Teraz młodzież!

  Teraz młodzież!

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś po raz pierwszy spotykają się przyszli rajcy Młodzieżowej Rady Powiatu Żnińskiego. Współpracę z nimi deklaruje Bolesław Cieniawa - przewodniczący rady "dorosłej".<i> - Częste kontakty? Ja się na to piszę! I myślę, że nie będę osamotniony - </i>skomentował.
       Przypomnijmy - kandydatów na radnych wytypowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w powiecie żnińskim - w sumie jest to 19 osób. Dziś wybrani spotkają się po raz pierwszy. - Jednym z istotniejszych punktów będzie zaproponowanie i omówienie statutu Rady, ale również dyskusja na temat finansowania jej działalności. Obradom przyglądać się będą zaproszeni goście - Bolesław Cieniawa, Hanna Czajkowska - reprezentujący Radę Powiatu oraz Jędrzej Małecki - szef wydziału oświaty w starostwie - poinformował A. Kurek, dyrektor I LO w Żninie.
       To właśnie dyrektorzy żnińskiego liceum są pomysłodawcami powołania Młodzieżowej Rady.
       Obrady przy Potockiego?
       
  - Stworzenie takiej Rady to słuszna inicjatywa, a tym, którzy się tego podjęli, trzeba pogratulować - skomentował wczoraj Bolesław Cieniawa. - Jest to o tyle ciekawe, że młodzi ludzie winni zapoznawać się z problematyką samorządową. Przypuszczam, że spośród tego grona ktoś może trafić w przyszłości do dorosłej już Rady Powiatu...
       
  Jak przyznaje B. Cieniawa, cenne może się okazać współdziałanie doświadczonych radnych z młodymi ludźmi, mających inne spojrzenie na otaczające problemy.
       - Zasadniczą kwestią, po określeniu przez nich statutu i dziedzin, w których chcieliby się wykazać, będą częste ich kontakty z reprezentantami naszej Rady. A na to ja się jak najbardziej piszę! I myślę, że nie tylko ja, ale i pozostali koledzy.
       Jak się jednocześnie dowiedzieliśmy, Młodzieżowa Rada Powiatu Żnińskiego miałaby się w przyszłości spotykać w jednej z sal starostwa przy ulicy Potockiego.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »