Na andrzejkową nutę

  Na andrzejkową nutę

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Pomorska

  W najbliższą sobotę, 26 listopada, o godz. 17 Żniński Dom Kultury zaprasza na Koncert Andrzejkowy. Cena biletu - 3 złote. <b>
       W koncercie wystąpią żnińskie zespoły Niuzz, Rooster, Adverse, działające przy Żnińskim Domu Kultury oraz zespół ŁES z Wągrowca.
       Dla zespołów Rooster oraz Adverse, w których gra głównie młodzież szkolna, będzie to debiut sceniczny. Muzyka prezentowana podczas koncertu obracać się będzie w kręgu różnych odmian rocka. Jako gwiazda wieczoru wystąpi ŁES, który powstał na przełomie 1999 i 2000 roku z inicjatywy Kayna Leimina, kompozytora i aranżera oraz Zbigniewa Zaranka, tekściarza, wokalisty, frontmana legendarnej już grupy Test Fobii-Kreon. Obecnie zespół gra w składzie: Zbigniew Zaranek - voc, Bartosz Patelski - keyboards, Marek Ryska - bass,
       Piotr Maciuba - guitars,Tomasz Jaskólski - drums.
       Muzycy tworzący ŁES mają za sobą bogatą przeszłość muzyczną, uczestniczyli w wielu ciekawych przedsięwzięciach, dzięki czemu podczas koncertów można oglądać prawdziwe rockowe show na wysokim poziomie. Przez cały okres działalności ŁES współpracuje z Kaynem Leiminem, czego efektem są utwory takie jak : "Nie bój się śmiać" - który przez dwa miesiące skutecznie okupował listę przebojów Radia Merkury, "Mistrzem Być" - "hymn" napisany na okoliczność zbliżających się mistrzostw w piłce nożnej oraz pieśń dedykowana papieżowi Benedyktowi XVI, zaprezentowana po raz pierwszy na zjeździe młodzieży w Kolonii.
       Oprócz utworów autorskich zespół gra covery znanych wykonawców zagranicznych m.in.: Deep Purple, Led Zeppelin, Europe zabierając słuchaczy w podróż muzyczną w lata 70. i 80.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »