Nie będzie monopolu

  Nie będzie monopolu

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wkrótce gmina znów przejmie administrowanie wysypiskiem komunalnym. Burmistrz nie wyklucza także, że ratusz w ogóle zrezygnuje z usług świdnickiego ZOM-u.
       - Dostaliśmy odpowiedź na nasze zarzuty wobec firmy - mówi burmistrz Łabiszyna. - Szczerze mówiąc spodziewałem się odpowiedzi w innym tonie. Myślę, że ZOM nie wykorzystał takiego rarytasu, jakim był monopol na łabiszyńskim rynku.
       
  Konkurencja już czeka
       
  Wejściem na lokalny rynek są bardzo zainteresowane przynajmniej dwie duże firmy, zajmujące się oczyszczaniem miasta. Burmistrz nie wyklucza, że gmina skorzysta z ich usług.
       - Oczywiście to, że my rozwiążemy umowę ze świdnicką firmą nie znaczy, że mieszkańcy muszą zrobić to samo. Wiem, że część klientów tej firmy jest zadowolona z ich usług - przyznaje Jacek Kaczmarek. - Kilka firm ma koncesję na działalność na terenie naszej gminy. Niektórzy mieszkańcy korzystają już z usług bydgoskich, czy szubińskich firm. Mimo zastrzeżeń do pracy firmy, nie zgodzę się z głosami, że w Łabiszynie panuje wielki bałagan. Tak to już jest, że na zewnątrz wydostaje się najczęściej, to co jest negatywne.
       
  Wysypisko wraca
       
  Na pewno ratusz wypowie Świdnicy umowę na administrowanie wysypiskiem komunalnym.
       - Uregulowanie spraw własnościowych przeciąga się. Zakład i tak nie może wykonać tam inwestycji nałożonych na nas przez starostwo. Nie chce inwestować w coś, co nie jest do końca własnością gminy - mówi Jacek Kaczmarek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »