Pieniądze poszły w górę

  Pieniądze poszły w górę

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dobra wiadomość dla rodziców, którzy we wrześniu br. złożyli wnioski o przyznanie socjalnych stypendiów szkolnych dla swoich dzieci. Gmina Żnin otrzymała większą dotację celową, w związku z tym pomocą jeszcze w 2005 roku będzie objętych więcej uczniów.
       Wczoraj na łamach "Pomorskiej" zamieściliśmy wypowiedź rozgoryczonej matki, która nie otrzymała wypłaty stypendialnej dla swojego dziecka za wrzesień i październik 2005 roku, ponieważ nie przedstawiła faktur dokumentujących zakupy za powyższe miesiące. Zamiast tego miała faktury listopadowe, które nie pozwalały na wypłatę, w jej przypadku 44,80 złotych za jeden miesiąc. Nasza Czytelniczka twierdzi przy tym, że osób, którym pomocy w związku z tym nie udzielono, jest więcej, a winę za bałagan ponosi MZO.
       Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Aleksandrą Nowakowską, kierownik Miejskiego Zespołu Oświaty w Żninie, która poinformowała, że jest rzeczywiście grupa, która nie wyrobiła się z zakupami w przewidzianym terminie, ale pieniądze na te osoby czekają i będą wypłacone razem z transzą za listopad i grudzień 2005 roku.
       Kiedy wypłata?
       
  Jednocześnie osoby zainteresowane domagały się za pośrednictwem "Pomorskiej" wyjaśnienia, w jaki sposób i w jakich terminach stypendia będą wypłacane właśnie we wspomnianych miesiącach. Poprosiliśmy o wyjaśnienie szefową MZO.
       - Najpierw, w związku z otrzymaną większą dotacją celową i za pośrednictwem burmistrza chcę poinformować, że w listopadzie i grudniu pomocą zostanie objęta większa liczba uczniów. Pamiętać jednak należy, że dotyczy to tylko osób, które złożyły wnioski w ustawowym terminie, czyli do 15 września 2005 roku. Większa pula pieniędzy nie oznacza więc, że będziemy przyjmować nowe wnioski - poinformowała A. Nowakowska.
       Zgodnie z informacją o większej dotacji, w MZO przygotowywane są kolejne decyzje przyznające stypendia za listopad i grudzień. - Osoby, które odbierały decyzje w szkołach, winny się tam zgłosić w terminie od 21 do 23 listopada 2005 roku. Jednocześnie przypominam, że refundacja nastąpi tylko po przedłożeniu faktur imiennych za zakup określonej pomocy edukacyjnej we wspomnianych miesiącach i tylko do kwoty określonej w decyzji.
       
  Faktury z innych miesięcy nie będą realizowane. Ostateczny termin ich dostarczania do MZO upływa 15 grudnia.
       Wypłata pieniędzy będzie się odbywała w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. 700-lecia 39 w terminach: 1,2,7,8,9,15 i 16 grudnia 2005 r.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »