Kukułcze mieszkania?

  Kukułcze mieszkania?

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz Barcina zamierza intensywnie szukać budynków nadających się na mieszkania socjalne. Ewa Stankiewicz zapowiada, że chce szukać nawet poza granicami gminy.
       W czwartek odbyło się otwarte spotkanie pani burmistrz z mieszkańcami gminy. Do ratusza przyszło około 30 osób. A jednym z najgorętszych tematów, była sprawa budowy komunalnego bloku i problem braku lokali socjalnych.
       Właśnie w czwartek, Ewa Stankiewicz podzieliła się swoim nowym pomysłem na zaspokojeniu głodu mieszkaniowego.
       Nie muszą tu mieszkać?
       
  - Mamy prawo jako gmina kupować nieruchomości. Możemy je kupować w całej Polsce, a nawet na świecie - mówi burmistrz Barcina. - Pozostaje tylko sprawdzić, czy jest zgodne z prawem przeznaczenie takich zakupionych obiektów na mieszkania. Z tego co się zorientowałam nie ma chyba przepisów mówiących, że lokale socjalne oferowane przez gminę muszą być na jej własnym terenie.
       
  Jeden z mieszkańców Barcina, uczestnik spotkania od razu znalazł budynek, który Barcin mógłby kupić i zakwaterować tam na przykład rodziny z wyrokami eksmisyjnymi.
       - W Obudnie stoi blok, który niszczeje i nic tam się nie dzieje. Przecież można go wyremontować i wyprowadzić tam ludzi - radzi barcinianin.
       Na czyim garnuszku?
       
  Wyjaśnijmy, że blok o którym mowa jest własnością Agencji Nieruchomości Rolnych, a Obudno leży w gminie Gąsawa. Zatem ludzie z Barcina po wyprowadzce i zameldowaniu staliby się obywatelami Gąsawy. A jak pomysł podoba się wójtowi Gąsawy?
       - Nie podoba mi się bardzo, bo ci ludzie przeszliby na mój garnuszek. To jest podrzucanie "kukułczego jajka" - komentuje Zdzisław Kuczma.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »