Cztery łapy w projekcie

  Cztery łapy w projekcie

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W przyszłym roku nikt już nie położy bezdomnego psa na biurku burmistrza Żnina. Nie będzie takiej potrzeby. Jak wynika z deklaracji Jarosława Jaworskiego, zapowiada się uregulowanie tej sprawy.
       "Pomorska" wielokrotnie apelowała, że gmina Żnin winna wywiązać się z obowiązku opieki nad bezpańskimi zwierzętami. Jako przykład podawaliśmy ościenne miejscowości, gdzie sprawę tę dawno uregulowano.
       Swoje zniecierpliwienie wyraził wcześniej na naszych łamach również Stanisław Plewa, właściciel żnińskiej Lecznicy dla Zwierząt, gdzie bezpańskie psy kierowano: - Z roku na rok problem się nasila, psów jest coraz więcej.
  Powoli robi się u mnie schronisko. A ja mam wiele swoich obowiązków. To przykre, że ci, którzy powinni się tym zająć, niewiele robią. Uważam, że należałoby rozważyć utworzenie powiatowego schroniska dla zwierząt.
       
  Wreszcie temat ruszył. A przedstawił go na ostatniej sesji radny Stanisław Siadak: - Zgłosił się do mnie z prośbą o pomoc w uregulowaniu sprawy pan Plewa. Trzeba problemowi zaradzić, bo taka prowizorka nie może trwać wiecznie.
       - Rzeczywiście przez szereg lat temat nie był rozwiązany. Ale teraz, w ramach projektowanych środków na przyszły rok, planujemy uregulowanie sprawy -
  skomentował burmistrz Jaworski.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »