Pałac stoi otworem

  Pałac stoi otworem

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Koncert, wernisaż i zwiedzanie apartamentów to atrakcje, jakie czekają wszystkich, którzy w niedzielę odwiedzą pałac w Lubostroniu.
       Pałac zawsze stoi otworem dla gości. W tę niedzielę jednak przybysze będą oczekiwani wyjątkowo. 18 września to bowiem dzień "Otwartych Drzwi". Od południa można zwiedzać pałac, wraz z niedostępnymi na co dzień apartamentami. O tajemnicach pałacu opowie przewodnik.
       O godzinie 17 rozpocznie się jubileuszowy koncert Jana Paruzela. Muzyk w Lubostroniu będzie obchodzić 45 - lecie swojej pracy artystycznej. Jan Paruzel zagra na altówce, przy fortepianie towarzyszyć mu będzie Piotr Kępiński.
       Po występie (o godzinie 18.30) odbędzie się wernisaż malarstwa artystów bydgoskich - "Okres powojenny". Podczas otwarcia ekspozycji prelekcję wygłosi Inga Kopcewicz.
       W pałacu można oglądać także wystawę szkła artystycznego państwa Łożykowskich z Inowrocławia (kaplica pałacowa), wystawę fotografii przyrodniczej Mariusza Dominiaka (Sala Łukowa) oraz malarstwo Barbary Szymańskiej w Powozowni.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »