Będzie nowy partner

  Będzie nowy partner

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę węgierskie miasteczko Albertirsa stanie się formalnie partnerem Żnina. Burmistrzowie obu miejscowości podpiszą umowę o współpracy w najbliższą niedzielę na żnińskim rynku.
       Czego władze Żnina oczekują po partnerstwie z Alebertirsą?
       - Chciałbym, żeby podpisanie umowy o współpracy zaowocowało także prywatnym kontaktom mieszkańców obu miejscowości - mówi burmistrz Jarosław Jaworski. - Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy zaprzyjaźnią się z Węgrami i będą ich odwiedzać.
       
  Burmistrz przekonuje, że Albertirsę warto odwiedzić, bo to bardzo malownicze miasteczko.
       - To mała miejscowość, która dopiero od trzech lat ma prawa miejskie. Jest bardzo ładnie położona. Leży zaledwie 70 kilometrów od Budapesztu, więc tam właśnie mieszkańcy dojeżdżają do pracy. Od Balatonu dzieli ich raptem 100 kilometrów. Co ciekawe w Albertirsie mieszka jedna Polka, która wyemigrowała 20 lat temu ze Słupska - mówi Jarosław Jaworski.
       Młodzi mieszkańcy stolicy Pałuk już mieli okazję poznać węgierskich kolegów. Razem brali udział w festiwalu "Kultura bez tłumacza" na Słowacji. W niedzielę będzie w Żninie gościł burmistrz Albertirsy - Laszlo Fazekas, który razem z burmistrzem Żnina podpisze oficjalną umowę o współpracy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »