Burmistrz nie chce takich prezentów?

  Burmistrz nie chce takich prezentów?

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Władze Żnina wciąż nie zdecydowały, czy chcą przejąć od starostwa budynek domu pomocy i urządzić tu mieszkania komunalne. Burmistrz Jaworski przyznaje jednak, że gmach bardziej nadaje się na placówkę medyczną niż dom socjalny.
       Przed kilkoma miesiącami starostwo zaproponowało gminie przejęcie budynku Domu Pomocy Społecznej w budowie i urządzenie tu kilkudziesięciu komunalnych mieszkań. Problem w tym, że przystosowanie obiektu do przyjęcia lokatorów to milionowa inwestycja.
       Wezmą dom?
       
  Kiedy w czerwcu pytaliśmy wiceburmistrza Janusza Biegańskiego o przejęcie domu, przyznał że urządzenie mieszkań w DPS to "utopia". Tymczasem burmistrz Żnina wciąż nie zdecydował, czy przyjmie propozycję starosty.
       - Ostatecznie nie podjęliśmy jeszcze decyzji - mówi Jarosław Jaworski. - Mamy ogromne potrzeby mieszkaniowe. Ale przystosowanie budynku przy Szpitalnej wymaga sporych nakładów. Przecież tam są malutkie pomieszczenia budowane jako izolatki, w każdym mieszkaniu trzeba zrobić osobną instalację elektryczną, kaloryfery. I jeszcze jedna sprawa wiadomo, że o komunalne mieszkania starają się ludzie, których nie stać na własne lokum. Nie sądzę więc, że byliby w stanie utrzymać mieszkania w budynku DPS. Najlepiej byłoby prowadzić tam działalność medyczną i opiekuńczą.
       
  Starosta czeka...
       
  A powiat czeka wciąż na oficjalną odpowiedź gminy. Przypomnijmy, że Rada Powiatu zobowiązała starostę Zbigniewa Jaszczuka do przedstawienie propozycji zagospodarowania obiektu.
       - Wkrótce wrócimy do rozmów i będziemy myśleć co dalej z budynkiem - zapewnia starosta.
       DPS w budowie starostwo przejęło w 1999 roku. Inwestycja pochłonęła 6,5 mln złotych. Dodajmy jeszcze, że dopatrzono się nieprawidłowości w budowie i sprawa trafiła do sądu. Dziś na parterze obiektu mieszczą się warsztaty terapii zajęciowej. Już wiadomo, że sąsiadujący z DPS szpital nie potrzebuje kolejnych pomieszczeń. Chociaż był pomysł, by otworzyć oddział dla psychicznie chorych. Pojawia się też koncepcja przeniesienia do Żnina barcińskiego domu pomocy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »