Nie obcy im kałasznikow

Tekst i fot. Dariusz Nawrocki
W klasyfikacji generalnej reprezentacja  Lubostronia w składzie: Jan Męczyński, Leszek  Męczyński i Adam Nojman, zajęła pierwsze  miejsce. Puchar dowódcy POW, gen. dywizji  Zbigniewa Głowienka, przyjechał więc na Pałuki.
W klasyfikacji generalnej reprezentacja Lubostronia w składzie: Jan Męczyński, Leszek Męczyński i Adam Nojman, zajęła pierwsze miejsce. Puchar dowódcy POW, gen. dywizji Zbigniewa Głowienka, przyjechał więc na Pałuki. Dariusz Nawrocki
Strzelcy z Lubostronia wygrali XXXI Wojewódzkie Zawody Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Ochrony Kraju, które w miniony weekend odbyły się na strzelnicy w Brodnicy.

W zawodach brało udział 11 trzyosobowych drużyn. Zawodnicy strzelali z broni wojskowej KBKAK (popularny kałasznikow), z pistoletu, rzucali granatem, brali udział w pojedynkach strzeleckich. W klasyfikacji generalnej reprezentacja Lubostronia w składzie: Jan Męczyński, Leszek Męczyński i Adam Nojman, zajęła pierwsze miejsce. Puchar dowódcy POW, gen. dywizji Zbigniewa Głowienka, przyjechał więc na Pałuki.
     Lubostronianie za swoimi plecami pozostawili zespoły z miejscowości o dużych tradycjach wojskowych: reprezentację Brodnicy, Rypina, Grudziądza, Koronowa i Inowrocławia.
     Indywidualnie Adam Nojman zajął 4 miejsce wśród strzelających z KBKAK. Leszek Męczyński był drugi w strzelaniu z pistoletu. W dwuboju ogniowym (strzelanie z karabinka i pistoletu) Leszek był 6, Adam - 12, a Jan - 17. W trójboju ogniowym Leszek był - 5, Adam - 13, a Jan - 16.
     Jesienią w Sieradzu odbędą się mistrzostwa Polski. Lubostronianie wezmą w nich udział pierwszy raz od 20 lat. Tamtejszą reprezentację tworzyli: Marek Raszka, Mieczysław Ruszkowski oraz Jan Męczyński. Dziś pan Jan wychował sobie młodych towarzyszy broni i z nimi spróbuje podbić ogólnopolskie tarcze strzeleckie.