Dzieci w kropce

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W jednym gmachu jest szkoła podstawowa i gimnazjum. Dyrektor podstawówki podejmuje decyzję o tym, że brama prowadząca na boisko będzie zamknięta. Tymczasem dyrektor gimnazjum: - <i>Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, by zamykać boisko przed dziećmi.
       We wtorkowym artykule "Sport albo alkohol" błędnie zinterpretowaliśmy słowa radnego Leszka Stachowiaka. Napisaliśmy bowiem, że to dyrekcja gimnazjum podjęła decyzję o zamknięciu w wakacje przyszkolnego boiska. Okazuje się, że decyzję tę podjęła dyrekcja "podstawówki". Przypomnijmy, że na ogrodzeniu pojawiła się kartka z napisem informującym o tym, że boisko w wakacje będzie otwarte tylko do godz. 14.
       Skontaktował się z nami radny Leszek Stachowiak. Wyjaśniał, że brama należąca do szkoły podstawowej jest zamknięta, gdyż taką decyzję podjęła dyrektor podstawówki, Alicja Bystrzyńska. Furtka należąca do gimnazjum, a mieszcząca się od strony "Komody", jest otwarta do godz. 22. Taką decyzję jeszcze przed wakacjami podjął dyrektor gimnazjum, Ryszard Zygaj.
       Dyrektor przyznaje, że boisko odwiedzają także wandale. Przychodzą mieszkańcy ze swoimi pieskami, które pozostawiają odchody. Inni przywożą śmieci i pozostawiają je w pojemnikach należących do szkoły. Także problem jest. - Nigdy nie przyszłoby mi jednak do głowy, by zamykać boisko przed dziećmi - tłumaczy dyrektor Ryszard Zygaj, który właśnie wrócił z urlopu. - Do godziny 14 żadne dziecko nie przyjdzie grać w piłkę na rozgrzany asfalt. Uzgodnił ze strażnikami miejskimi, by ci częściej kontrolowali przyszkolny teren, a po godz. 22 nakazywali przebywającym na boisku opuszczenie terenu.
       Z dyrektor Bystrzyńską nie udało nam się skontaktować. Przebywa na urlopie.
       W Janowcu mamy więc do czynienia z małym absurdem. Na szkolne boisko należące do podstawówki i gimnazjum jeden z dyrektorów pozwala przebywać dzieciom tylko do godz. 14, drugi zezwala na zabawę do godz. 22. Co więc zdezorientowane dzieci mają robić?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »