W poszukiwaniu przyjaciół

  W poszukiwaniu przyjaciół

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czy dzieci z gminy Janowiec Wlkp. zaprzyjaźnią się ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii i Irlandii? Dorośli z Janowca chcą im to umożliwić.
       Gmina Janowiec przygotowuje dwa programy pod hasłem "Młodzież dla Gimnazjum Publicznego w Janowcu Wlkp." Od wiceburmistrz Jadwigi Chojnowskiej dowiedzieliśmy się, że pierwszy z programów będzie programem językowym. Szkoła będzie musiała nawiązać współpracę ze szkołą z zachodniej Europy i doprowadzić do czasowej wymiany uczniów. Dzieci z Janowca miałyby spać u rodzin lub też w kwaterach któregoś z ośrodków. Tymczasem dzieci z partnerskiej szkoły odpoczywałyby w Janowcu.
       Drugi program jest jeszcze dopracowywany. Miałby dotyczyć sprowadzenia do Janowca dzieci (myśli się o niepełnosprawnych) z którejś ze szkół europejskich i ugoszczeniem ich podczas dni miasta nad rzeką Wełną.
       - Jeśli któryś z tych programów zostanie zaakceptowany, skorzysta na tym zarówno szkoła jak i jej uczniowie, dla których otworzy się szansa odwiedzenia któregoś z krajów europejskich. My chcemy postawić na Irlandię lub Hiszpanię - tłumaczy wiceburmistrz.
       Urząd zawarł nawet umowę o dzieło z Pawłem Kiszką z Woli Wapowskiej na opracowanie wniosku, którym gmina będzie ubiegać się o pieniądze na realizację programu, łącznie o ponad 130 tys. złotych. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany przez przyznających pieniądze z Unii Europejskiej, Paweł Kiszka otrzyma 3500 złotych. W innym przypadku jego praca pozostanie bez zapłaty.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »