Liceum z lepszym wejściem

  Liceum z lepszym wejściem

  (iwo)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wydział oświaty starostwa powiatowego w Żninie oszacował, że całkowity koszt niezbędnych remontów, które są lub w najbliższym czasie będą realizowane w szkołach ponadgimnazjalnych to około 400 tysięcy złotych.
       Połowa z tej kwoty już została wydatkowana na prace w poszczególnych placówkach. - Do poważniejszych zaliczyć można na przykład ocieplenie dachu w piechcińskiej placówce (około 90 tysięcy złotych). Podobne pieniądze przeznaczono na węzeł ciepłowniczy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie. Zmiany widoczne będą również w liceum imienia braci Śniadeckich. Poprawi się wejście główne, część pieniędzy przeznaczyliśmy na remont pracowni chemicznej, a także prysznice przy sali gimnastycznej. W Łabiszynie z kolei konieczna jest regulacja cieplna zakupionego w ubiegłym roku pieca gazowego - poinformował Jędrzej Małecki, kierownik wydziału.
  Prace remontowe nie ominą również innych placówek. W żnińskim ekonomiku będzie to na przykład remont dachu, w Janowcu - wymiana posadzek, a w CKU - remont jednej z klas i budowa przyłącza do kanalizacji.
       Żnińskie starostwo złożyło jednocześnie wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie zadań opiewający na około 130 tysięcy złotych. - Otrzymane z urzędu pieniądze, łącznie z kwotą zarezerwowaną w budżecie powiatu, czyli mniej więcej 120 tys. złotych, pozwoliłyby na wymianę okien niemal we wszystkich podległych nam placówkach.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »