Wzięli plażę w swoje ręce

  Wzięli plażę w swoje ręce

  (mich)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  <b>Wobec patowej sytuacji na dzikim kąpielisku w Pniewach (wciąż trwają przepychanki w sprawie własności gruntu) - działkowicze z Pniew postanowili samodzielnie zadbać o czystość plaży.
       Na samym postanowieniu zresztą się nie skończyło. Działkowicze ze składkowych funduszów zakupili kilka kolorowych pojemników na śmieci, które regularnie opróżniają. Kilka razy w tygodniu porządkują też plażę z pozostawionych przez letników śmieci.
       - Pniewy są przepięknym zakątkiem Pałuk - mówi Jerzy Bursztyński, jeden z właścicieli działek rekreacyjnych.- Nie mogliśmy już patrzeć, na to, co się tu wyrabia. Sprzątnięcie plaży nie kosztuje nikogo aż tyle wysiłku, by robić z tego nie wiadomo jaką aferę!
       
  Działkowicze zebrane z plaży śmieci wyrzucają do "działkowego"kontenera na śmieci - wystawionego zresztą również z ich inicjatywy.
       - Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby powierzono nam opiekę nad całą okolicą jeziora Pniewskiego - dodaje J. Bursztyński. - Gdyby ktoś zaproponował nam, na przykład, dzierżawę terenu z plażami- chętnie byśmy skorzystali. Oczywiście teren pozostałby ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »