Stawiam na Mamlicz

  Stawiam na Mamlicz

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mamlicz jako jedyne sołectwo w gminie Barcin będzie ubiegał się o unijne pieniądze na remont świetlicy. - <i>Dlaczego tylko to sołectwo jest faworyzowane? - </i>pytali radni. Na sesji nie padła jasna odpowiedź.
       W styczniu na wiosek komisji rolnictwa w ratuszu przeprowadzono szkolenie dla sołtysów, na którym dowiedzieli się, jak tworzyć plany rozwoju wsi potrzebne do składania wniosków o dofinansowanie wiejskich inwestycji. Przybyło 10 sołtysów. Minęło kilka miesięcy. Na ostatniej sesji radni zatwierdzili plan rozwoju tylko jednej wsi - Mamlicza.
       - Pracownik urzędu tłumaczył, że inne sołectwa były
       mniej aktywne
       lub przedstawiały niekompletne materiały.
  Mamy żal do pracowników, że nie zmotywowali innych sołectw do stworzenia takich planów -
  mówiła radna Elżbieta Pałka. - Mogliśmy złożyć kilka wniosków. Złożymy tylko jeden. To nas boli - dodała Alicja Wiczewska. Jadwiga Mateńko wspomniała, że wszyscy sołtysi złożyli swoje pomysły na kartce papieru. Spośród nich trzeba było dokonać wyboru. Twierdzi, że radni dokonaliby innego wyboru niż pracownicy urzędu. Inne świetlice takie jak w Wolicach i Młodocinie są w gorszym stanie. W Krotoszynie nie ma świetlicy w ogóle. - Chcę wiedzieć, co zadecydowało, że wybrany został Mamlicz? - pytała radna Mateńko.
       Burmistrz Ewa Stankiewicz nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Twierdziła, że na jej biurko trafił już gotowy projekt Mamlicza. Po sesji skontaktowaliśmy się z Jarosławem Drozdowskim, który osobiście zajmował się tą sprawą. Wytłumaczył nam, że na styczniowym spotkaniu z sołtysami uzgodniono, że ze względu na naglące terminy spośród złożonych pomysłów wybrany zostanie jeden. Sołtysi zgłosili 5 propozycji: budowa muszli koncertowej w Piechcinie, remonty świetlic w Wolicach, Barcinie Wsi, Złotowie oraz Mamliczu. - Wybraliśmy projekt, który naszym zdaniem miał
       największe szanse
       na otrzymanie dofinansowania. Poza tym jako jedyny Mamlicz miał gotowe pozwolenie na budowę -
  tłumaczy urzędnik.
       Radni mimo krytyki podjęli uchwałę. Najpiękniejsza świetlica wiejska w gminie ma starać się o dofinansowanie docieplenia ścian, nową elewację i posadzkę, instalację elektryczną, zabezpieczenie obiektu. Całość kosztować ma 120 tys. złotych. Jeśli wniosek przepadnie, radni wycofają się również z realizowania tej inwestycji. Pieniądze najprawdopodobniej przeznaczą na remonty innych świetlic.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »