Etyka w ratuszu

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Barcińscy urzędnicy wiedzą już jak mogą, a jak nie powinni postępować. Wspólnie opracowali kodeks etyczny, którym powinni kierować się zarówno w ratuszu, jak i poza nim.
       Opracowanie i wcielenie w życie kodeksu etycznego urzędnika było zadaniem obowiązkowym samorządów biorących udział w programie "Przejrzysta Polska". Przejrzeliśmy więc kodeks etyczny i zwróciliśmy uwagę na kilka ciekawszych punktów.
       Urzędnik kierując się kodeksem musi pracować rzetelnie, starannie i uczciwie. Musi "godnie postępować" zarówno w miejscu pracy, jak i poza nim.
  Nie może w pracy "wyrażać ani propagować" poglądów politycznych. Nie może wykorzystywać swojego stanowiska dla załatwiania swoich interesów, ani też przyjmować "jakichkolwiek korzyści majątkowych" od interesantów. W stosunku do odwiedzających urząd pracownik powinien być miły i uprzejmy. Nie może również wprowadzać w błąd przełożonych. Nie powinien też krytykować przełożonego w obecności interesantów i innych kolegów z pracy.
       Pełna treść kodeksu etycznego barcińskiego urzędnika można znaleźć na stronie internetowej: www.bip.barcin.pl.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »