Pot na czole ochotnika

  Pot na czole ochotnika

  Tekst i fot. Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Strażacy z OSP Barcin podczas akcji.

  Strażacy z OSP Barcin podczas akcji. ©Dariusz Nawrocki

  Spotykają się co roku, raz gospodarzem jest gmina Łabiszyn, raz - gmina Barcin. Tym razem pot z czoła ochotnikom spływał w podbarcińskim Mamliczu.
  Strażacy z OSP Barcin podczas akcji.

  Strażacy z OSP Barcin podczas akcji. ©Dariusz Nawrocki

       Mimo, iż strażacy z gminy Barcin i Łabiszyn startują razem, rywalizują z drużynami reprezentującymi swoje gminy. Najlepsze zespoły z obu gmin wezmą udział w zawodach powiatowych.
       W gminie Barcin padły następujące rezultaty. Kobiety z OSP Barcin nie miały konkurenta, wiec zwyciężyły w swojej kategorii. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne były krotoszy-nianki. Barcinianie zwyciężyli z ochotnikami z Krotoszyna w klasyfikacji chłopców. Wśród seniorów zawody zakończyły się w następującej kolejności: Barcin, Piechcin, Mamlicz i Krotoszyn.
       W gminie Łabiszyn natomiast w kategorii dziewcząt pierwsza drużyna Lubostronia zwyciężyła swe młodsze koleżanki. Wśród chłop-ców dominował Łabiszyn przed Lubostroniem 1 i 2. Seniorzy są bardzo koleżeńscy. Jednego roku wygrywają łabiszynianie, drugiego - lubostronianie. Tym razem lepsi byli ci pierwsi. Na drugim miejscu uplasował się zespół Lubostronia 2, a na trzeciem Lubostronia 1.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »