Czas na kostkę

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wkrótce ruszą prace przy modernizacji i budowie łabiszyńskich ulic. Na "pierwszy ogień" pójdzie ulica Poznańska.
       W ratuszu zapowiadają, że wkrótce ruszą z kładzeniem kostki na głównej łabiszyńskiej ulicy, czyli na Poznańskiej.
       - Właściwie pracownicy publiczni już mieli zacząć modernizację, ale najpierw muszą uporać się z innymi pracami - mówi burmistrz Jacek Kaczmarek. - Mamy zgodę konserwatora, aby położyć nową nawierzchnię na zabytkowej ulicy. Tak jak zapowiadaliśmy zaczniemy od wyznaczania zatoczek dla samochodów, potem będziemy kłaść jezdnię.
       
  Na wykonanie dwóch kolejnych ulic - Romantycznej i Ogrodowej - gmina musiała już ogłosić przetarg. Nie będzie to modernizacja, a budowa od podstaw.
       - Mamy gotową dokumentację. Dodatkowo na ulicy Ogrodowej przed położeniem nawierzchni przy niektórych posesjach poprawiliśmy stan sieci wodociągowej - mówi Jacek Kaczmarek.
       Kosztorysowa cena budowy jednej ulicy to około 150 tysięcy. Ulicę Poznańską będą w całości robić pracownicy publiczni. Gmina poniesie zatem jedynie koszt materiału, czyli około 100 tysięcy złotych. Robotnicy publiczni są zatrudnieni do końca listopada, do tego czasu powinny zakończyć się prace drogowe.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »