Scena z przyrodą

  Scena z przyrodą

  Tekst i fot. Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W Lubostroniu po raz pierwszy odbył się powiatowy przegląd szkolnej twórczości ekologicznej. Na pałacowej scenie zaprezentowało się kilkanaście grup.
       Organizatorem przeglądu było barcińskie Stowarzyszenie Ekologiczne oraz starostwo powiatowe w Żninie. Wszystkie pokazy odbyły się na specjalnie przygotowanej scenie, przed wejściem do pałacu. Młodzi ludzie przedstawiali spektakle, piosenki, inscenizacje. Wszystkie oczywiście związane z ochroną przyrody. Szkolnym popisom przyglądało się jury: Janina Drążek (prezes stowarzyszenia), Hanna Czajkowska (radna powiatowa), Emilia Kawczyńska (poetka), Anna Kamińska (członek stowarzyszenia), Jarosław Dłutkowski (z nadleśnictwa Gołąbki) oraz Mariusz Gruchała (z pałacu). Przegląd obejmował trzy kategorie uczniów - klasy I - III, klasy IV - VI oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
       Wśród najmłodszych uczniów pierwsze miejsce przypadło: szkole podstawowej nr 1 i 2 w Barcinie, szkole w Buszkowie, Gorzycach, Łabiszynie i Piechcinie. W drugiej kategorii (klasy IV-VI): Szkoła Podstawowa nr 2 ze Żnina, podstawówka nr 2 w Barcinie, szkoła w Gorzycach i w Lubostroniu. Wśród najstarszych, najlepsi byli uczniowie: z gimnazjum w Barcinie, Lubostroniu oraz zespołu szkół ponadgimnazjalnych w Gąsawie i Janowcu Wielkopolskim.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »