Strażackie laury

  Strażackie laury

  Tekst i fot. Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Strażacy maszerują ulicami Mamlicza.

  Strażacy maszerują ulicami Mamlicza. ©Dariusz Nawrocki

  W minioną sobotę druhowie z Barcina, Piechcina, Mamlicza i Krotoszyna hucznie obchodzili Dzień Strażaka.
  Strażacy maszerują ulicami Mamlicza.

  Strażacy maszerują ulicami Mamlicza. ©Dariusz Nawrocki

       Strażacy swoje święto rozpoczęli od przemarszu przez Mamlicz. Następnie w sali gimnastycznej szkoły w Mamliczu wyróżniający się ochotnicy otrzymali medale i odznaczenia.
       Złote medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Henryk Skoński , Rafał Dreżewski i Michał Dreżewski . Srebrne medale przyznano Stanisławowi Napiera i Emilowi Nowac. Odznakę wzorowego strażaka otrzymała Julita Stypczyńska i Radosław Krajewski .
       W spotkaniu nie uczestniczył komendant barcińskiej straży pożarnej, Bogdan Makowski . Dzień wcześniej zasłabł i trafił do szpitala. Upoważnił jednak Andrzeja Bart, wiceprezesa OSP w Barcinie oraz członka zarządu powiatowego Związku OSP w Żninie, do specjalnego wyróżnienia dwóch strażaków. Przemysław Folga otrzył dużego pluszaka za najczęstszy udział w akcjach. Natomiast Damiana Osińskiego wyróżniono małym pluszakiem za pracę z młodzieżą w Krotoszynie.
       Po uroczystości wręczania medali odbyła się msza święta. Po niej wszyscy udali się do Wiejskiego Domu Kultury w Mamliczu, gdzie świętowali do późnych godzin wieczornych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »