Brąz i kamień

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Brąz i kamień

  ©Dariusz Nawrocki

  Od niedzieli w komnatach pałacu Lubostrońskiego można oglądać prace znakomitego bydgoskiego rzeźbiarza, Aleksandra Dętkosia.
  Brąz i kamień

  ©Dariusz Nawrocki

       Prace artysty to zespolenie brązu z kamieniem. To połączenie daje niezwykłe efekty. Jak podkreśla Aleksander Dętkoś każda jego praca ma jakiś głębszy sens, żadna nie powstała przypadkowo.
       Aleksander Dętkoś (rocznik 1939) naukę rozpoczynał w zakopiańskiej szkole im. Kenara. Później studiował w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale rzeźby i ceramiki. W 1966 roku zdobył dyplom. Dziś mieszka i tworzy w Bydgoszczy. Swoje prace prezentował na wielu prestiżowych wystawach w Polsce i na świecie. Uhonorowany licznymi nagrodami artystycznymi ogólnopolskimi i międzynarodowymi. O ogromnym dorobku artysty świadczy, że nazwisko jego znajduje się w angielskiej edycji biografii artystów współczesnych "Kto jest kto".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »