Protest nad jeziorem

  Protest nad jeziorem

  Tekst i fot. Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Protest nad jeziorem

  ©Dariusz Nawrocki

  Około stu osób odpowiedziało na apel ekologów i przybyło wczoraj nad Jezioro Pniewskie, by wspólnie zaprotestować przeciwko nielegalnej wycince drzew na tym terenie.
  Protest nad jeziorem

  ©Dariusz Nawrocki

       Przypomnijmy, że policja prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia sprawcy wycinki być może nawet kilkuset drzew. Protestujący przybrani w pomarańczowe swetry, kurtki, chustki spacerowali nad brzegiem jeziora. Niektórzy zabrali ze sobą własnoręcznie zrobione transparenty.
       Niemal wszyscy krytycznie wypowiadali się na temat tego co na tym terenie dokonał człowiek. Mieszkaniec Pniew, który stanął w obronie dzierżawcy jeziora podejrzewanego o dokonanie wycinki, szybko został "obrzucony"przeciwnymi argumentami. Nie chcieli dać się przekonać, że za kilka miesięcy nikt nie zauważy, iż na tym terenie ktoś kiedyś coś wycinał. Działkowicze już widzą niepokojące zmiany - mniej ptactwa niż w latach ubiegłych. Szerzej w jutrzejszym wydaniu "Pomorskiej".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »