Burza mózgów

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w Barcinie po raz pierwszy rozegrano turniej szkół, których reprezentacje musiały wykazać się wiedzą ze wszystkich niemal dziedzin życia. Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2.
       Do rywalizacji stanęły trzy reprezentacje ze szkół podstawowych gminy Barcin: z Mamlicza, Piechcina i SP 2. Ich wiedzę oceniało jury w składzie: wiceburmistrz Joanna Graczyk, dyrektor biblioteki - Grażyna Szafraniak oraz Sławomir Różański .
       Dzieci musiały wykazać się bardzo szeroką wiedzą. Odpowiadały na pytania ze sportu, języka polskiego, historii, geografii, chemii, fizyki. W drugiej części turnieju musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale i refleksem. Nie tylko trzeba było znać odpowiedź, ale również podać ją jak najszybciej.
       Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła reprezentacja z Barcina, która wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Wiśniewska , Katarzyna Kata, Piotr Juchniewicz, Karol Graczyk oraz Sławomir Kleszczewski. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Piechcina, a na trzecim - Mamlicz. Wszystkie drużyny wróciły do domów z okazałymi pucharami. Organizatorem konkursu był barciński MGOKSiR.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »