Drzewa w liczbach

  Drzewa w liczbach

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Agencja Nieruchomości Rolnych nie dopatrzyła się aż 443 drzew wyciętych nad Jeziorem Pniewskim. Twierdzi, że wycięto mniej drzew. Ile? O tym jeszcze nie chce mówić.
       We wtorek teren nad Jeziorem Pniewskim odwiedzili przedstawiciele Agencji. Z miarką w rękach podchodzili do każdego pnia. Zaznaczają, że zliczali tylko drzewa, które miałyby więcej niż 5 lat. - Na wycinkę drzew, które mają mniej niż 5 lat, nie potrzeba mieć żadnej zgody - mówi Grzegorz Smytry, kierownik sekcji Gospodarowania Zasobami w ANR. Na razie nie chce podać liczby ściętych drzew, jakiej ostatecznie doliczyli się przedstawicieli Agencji. Chce poczekać na opinię powołanego przez wójta Gąsawy rzeczoznawcy. Poznamy ją najprawdopodobniej w ciągu najbliższego tygodnia.
       Wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma podkreśla, że komisja powołana przez niego liczyła wszystkie ścięte drzewa, także te najmłodsze. Można więc snuć domysły, że ostateczna liczba ściętych nielegalnie drzew będzie dużo mniejsza.
       Kara dla ewentualnego sprawcy będzie więc również dużo mniejsza, ale na pewno dotkliwa. - Nawet jedno ścięte nielegalnie drzewo ponosi za sobą karne konsekwencje - dodaje Grzegorz Smytry.
       
  Cały czas trwa dochodzenie prowadzone przez policję.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  1 3 4 5 ... 17 »