Schody do policji

  Schody do policji

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Policjanci z Janowca Wlkp. to najprężniej działająca służba mundurowa w powiecie żnińskim. Samorządowcy obawiają się jednak, że dobre statystyki mogą się popsuć. Uważają, że na ich terenie pracuje zbyt mała liczba policjantów.
       Na 120 czynów łamania prawa stwierdzonych w gminie Janowiec Wlkp., policjanci wykryli aż 89 przestępstw. Stanowi to ponad 70 procent wykrywalności. Z roku na rok spada liczba przestępców zainteresowanych łamaniem prawa na terenie tej gminy.
       Aktualnie w Janowcu pracuje 7 funkcjonariuszy, w tym jeden z sekcji kryminalnej ze Żnina. Jeden wakat czeka na obsadzenie.
  Burmistrz Maciej Sobczak uważa, że Janowiec traktowany jest po macoszemu. - Kupiliśmy policji dwa samochody. Mamy pewien niedosyt. Współfinansujemy policję. Nie otrzymujemy nic w zamian. Narzeka, iż policja spośród 98 chętnych do pracy w policji zdołała pozytywnie zaakceptować tylko 4. Wakat w Janowcu ciągle pozostaje nieobsadzony.
       - Obawiam się, że policja stwarza sztuczne schody, by nie finansować kolejnych etatów - mówi burmistrz. - U nas działają przestępcy z Wielkopolski. Jak się dowiedzą, że ze względu na niską obsadę policji można tu poswawolić, to tabuny ich ruszą na Janowiec.
       
  Radny Roman Drgas dodaje: - Nie chcielibyśmy, aby za rok statystyki naszych policjantów się pogorszyły. Bez wzmocnienia kadrowego się nie obejdzie.
       
  Komendant żnińskiej policji, Mirosław Wiśniewski, tłumaczy, że tak duży przesiew przy przyjmowaniu do policji to nie złośliwość komisji, ale troska, by przyjąć do służby ludzi nadających się do tej służby. - Jeden z kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej się rozpłakał - mówi komendant. Tłumaczy, że w innych gminach mają większe problemy kadrowe, a w Janowcu policja znakomicie współpracuje ze Strażą Miejską
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »