Grant dla szkół

  Grant dla szkół

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przyznano tegoroczne granty oświatowe z budżetu powiatu. Z 30 projektów wybrano 15 i między ich autorów podzielono 30 tysięcy złotych.
       W tegorocznym budżecie powiatu na "Oświatowe granty" przeznaczono 30 tysięcy złotych. Za te pieniądze zostanie zrealizowanych 15 ciekawych i oryginalnych pomysłów edukacyjnych. Każda szkoła, prowadzona przez starostwo mogła ubiegać się o pieniądze na zajęcia pozalekcyjne.
       - Niestety dwie placówki nie zgłosiły żadnego programu - mówi wicestarosta Michał Pęziak, który przewodniczył komisji opiniującej złożone programy. - To bardzo niepokojące, że zespoły szkół w Łabiszynie i Piechcinie nie wzięły udziału w walce o pieniądze. Tym bardziej, że zakładaliśmy, iż każda szkoła coś dostanie.
       
  Moc pomysłów
       
  Komisja i tak miała w czym wybierać. I LO im. Barci Śniadeckich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Janowcu i Centrum Kształcenia Ustawicznego opracowały po dwa projekty. Zespół Szkół w Gąsawie złożył cztery wnioski, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie - sześć, szkoła specjalna siedem, a żniński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych aż osiem.
       Spośród wszystkich pomysłów wybrano między innymi: zajęcia z przedsiębiorczości, na temat aktywności zawodowej rynku pracy w Unii Europejskiej, zorganizowanie obozu sportowego dla młodych siatkarzy, nauka praktycznego zastosowania matematyki, poznawanie ścieżek edukacyjnych, prozdrowotnych, regionalnych i ekologicznych, warsztaty aktorskie, rozwijanie szkolnego wolontariatu, muzykoterapia z logopedią czy powołanie "Żnińskiej Ligi Koszykówki".
       Dwa tysiące za pomysł
       
  - Stawialiśmy na oryginalność pomysłu, na przykład oryginalny był pomysł utworzenia chóru przy zespole szkół w Żninie, czy powołania kółka teatralnego w Gąsawie - mówi Michał Pęziak. - Zależało nam również, aby granty przeznaczono na zajęcia sportowe i turystyczne, bo z tej formy najbardziej lubi korzystać młodzież. Szkoda, że trzeba było odrzucić część wniosków. Może w przyszłym roku uda się w budżecie zarezerwować większą sumę na realizację "Grantów Oświatowych".
       
  W komisji rozdzielającej pieniądze zasiedli oprócz wicestarosty: Hanna Czajkowska, Grażyna Mielcarzewicz, Kazimierz Grochowalski, Krzysztof Kosmowski i Jędrzej Małecki. Na realizację jednego pomysłu przyznawano 2 tysiące złotych. Programy maja obejmować co najmniej 70 godzin lekcyjnych i będą realizowane do końca 2005 roku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »