Czas na posła z powiatu

  Czas na posła z powiatu

  Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Coraz głośniej mówi się o konieczności wyboru posła z powiatu żnińskiego. Przysłuchiwaliśmy się jednej z takich dyskusji.
       Między innymi na ten temat dyskutowali barcińscy radni z zaproszonym przez siebie gościem, panią poseł Teresą Piotrowską, reprezentującą Platformę Obywatelską. Uczestniczący w spotkaniu najmłodszy barciński radny, Tomasz Filanowski , zarzucał Teresie Piotrowskiej, że jej formacja była już u władzy.
       - Mam wrażenie, że u władzy są ciągle ci sami ludzie. W Polsce jednak nic na lepsze się nie zmienia - mówił radny.
  Stwierdził nawet, że po tym, czego dowiaduje się w mediach o aferach z udziałem polityków, nie widzi dla siebie miejsca w Polsce. - Jak tylko pojawi się jakaś okazja, wyjadę z tego kraju - mówił.
       Pani poseł próbowała nakłonić radnego do bardziej pozytywnego myślenia. - Co sobie pomyślą pańscy wyborcy? Nie można zniechęcać ich mówiąc, że nic dobrego w tej Polsce już zrobić nie można - mówiła.
       Zachęcała radnego do tego, by biernie nie przyglądał się polityce. - A co ja mam robić? - pytał
       - Wziąć sprawy w swoje ręce. To także od pana zależy, żeby ta Polska się zmieniała na lepsze. Może pan zmieniać tę rzeczywistość, którą pan krytykuje. Może pan spróbować swych sił w wyborach na burmistrza Barcina - mówiła pani poseł.
       - Tutaj nie mam szans. To miejsce jest zarezerwowane tylko dla jednej osoby - mówił z uśmiechem radny. Dawał jednoznacznie do zrozumienia, że myśli o Ewie Stankiewicz . Tłumaczył też, dlaczego swoje żale wylewa akurat na poseł Teresę Piotrowską. - Ja po prostu po raz pierwszy mam okazję rozmawiać z posłem.
       Wyraził też swój pogląd dotyczący wyborów parlamentarnych. - Jestem zwolennikiem wyboru na posła kogoś z naszego powiatu.
       - Możecie wytypować swojego kandydata. Nie mam nic przeciwko temu - mówiła pani poseł, jednocześnie podkreślając, że nikogo nie zamierza przekonywać na siłę do Platformy Obywatelskiej.
       Radny wskazał kandydata, który mógłby startować na posła z listy PO. Mówił o Januszu Lewandowskim , barcińskim radnym, który sympatyzuje z Platformą od lat. To on zaprosił do Barcina panią poseł. - Ma identyczne nazwisko jak lider Platformy. Byłoby mu łatwiej - żartował radny Filanowski.
       Pani poseł ucięła krótko, że Janusz Lewandowski taką propozycje otrzymał. Nie chce jednak z niej skorzystać.
       ggg
       Zachęcamy naszych Czytelników do włączenia się do dyskusji na temat kandydata na posła, którego skłonna byłaby poprzeć największa liczba wyborców z powiatu żnińskiego. Kto moglby reprezentować interesy naszego regionu w parlamencie? Czekamy na propozycje.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »