Komisja zbada klub

  Komisja zbada klub

  (aj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Asystenci posła Markowskiego wystosowali do radych apel o powołanie komisji, która zbada finanse "Pałuczanki".
       - Nasz apel to odpowiedź na doniesienia prasowe o domniemanych nieprawidłowościach finansowych w klubie - mówią asystenci Rafał Rospenda i Emilian Raczyński. - Chodzi nam o to, że mimo pustego konta w księgach wykazywano obrót pieniędzmi. Powinno się teraz sprawę wyjaśnić, tym bardziej, że ratusz przyłączył się do programu "Przejrzysta Polska". Cztery razy padało pytanie, czy klub zostanie poddany kontroli. Burmistrz mówił, że podda klub kontroli i nic nie zrobił.
       
  Asystenci posła doszli zatem do wniosku, że sprawą skontrolowania klubu powinni zając się radni. Zwrócili się z apelem o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej o powołanie doraźnej komisji, która sprawdzi jak wydawano w klubie pieniądze w latach 2002 - 2004. Apel złożyli na ręce przewodniczących klubu SLD, Forum Samorządowego, LPR oraz do sześciu radnych niezależnych z listy Żnińskiego i Wiejskiego Bloku Wyborczego.
       - Liczymy, że radni wyjaśnią sprawę - mówi Rafał Rospenda. - Do apelu dołączyliśmy projekt uchwały. Ten projekt jest tylko sugestią, radni mogą z niego skorzystać, czy też mając większe doświadczenie stworzyć własny lub dokonać poprawek. Celowo nie dołączyliśmy do projektu uzasadnienia, bo nie chcielibyśmy wskazywać na kogoś konkretnego, odpowiedzialnego za ewentualne nieprawidłowości.
       - Spodziewamy się ataków na nas za tę inicjatywę, ale to będzie tylko dowód, że jednak coś jest nie tak
  - dodaje Emilian Raczyński.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »