Co z tym talentem?

  Co z tym talentem?

  Tekst i fot. Dariusz Nawrock I

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kasia dziękuje właścicielowi ośrodka, Theo van Tijp, za zorganizowanie wystawy fotografii jej autorstwa.

  Kasia dziękuje właścicielowi ośrodka, Theo van Tijp, za zorganizowanie wystawy fotografii jej autorstwa. ©Dariusz Nawrocki

  Młody, utalentowany człowiek ze Żnina chce pokazać światu swój talent. Co robi? Wyjeżdża ze Żnina do Gąsawki.
  Kasia dziękuje właścicielowi ośrodka, Theo van Tijp, za zorganizowanie wystawy fotografii jej autorstwa.

  Kasia dziękuje właścicielowi ośrodka, Theo van Tijp, za zorganizowanie wystawy fotografii jej autorstwa. ©Dariusz Nawrocki

       Ośrodek LTL w Gąsawce już po raz drugi otworzył swoje podwoje dla młodego talentu ze Żnina. Tym razem popijając piwko, sącząc kawę można podziwiać porozkładane dookoła piękne zdjęcia Kasi Pietraszko , 21-letniej mieszkanki Żnina.
       Kasia studiuje wychowanie fizyczne na Akademii Bydgoskiej. Fotografuje, odkąd rodzice na "18-takę"kupili jej aparat fotograficzny. Wcześniej interesowała się fotografią, czytała książki na ten temat, podglądała w pracy Jacka Mielcarzewicza z Tygodnika "Pałuki". To właśnie on wprowadził ją w tajniki pracy z aparatem.
       Najczęściej fotografuje podczas spacerów z psem. To już jej rytuał. Smycz, pies i aparat fotograficzny. Uwielbia spacery w okolicach Dużego i Małego Jeziora Żnińskiego. Zachody słońca nad tymi jeziorami to częsty temat jej prac.
       Jest to pierwsza wystawa Kasi. Zanim nadarzyła się okazja, by swoje prace wystawić w Gąsawce, udała się do Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie.
       - Zapytałam się, czy mogłabym wystawić swe prace wspólnie z kolegą, który również fotografuje. Jedna z pań odpowiedziała mi, że cały rok jest już zarezerwowany. Nawet nie obejrzała prac i powiedziała, że wystawiają tylko ludzi znanych - opowiada z irytacją w głosie Kasia. Dodaje, że ktoś kiedyś musiał dać szansę artyście, który później stał się znany. Jej szansę dali właściciele ośrodka LTL w Gąsawce.
       - Cieszę się bardzo, że chociaż tu jest takie miejsce, w którym młodzi ludzie mogą się pokazać. Nie znam innego miejsca, w którym można się zaprezentować - mówi.
       Kasia ma zrobiony kurs fotograficzny w Poznaniu i upoważnienie do fotografowania w kościele. Marzy o studiach fotograficznych.
       Wystawę będzie można podziwiać przez najbliższe dwa tygodnie. Zdjęcia można zakupić.
       ggg
       Nie chcę krytykować nikogo, ani obwiniać żadnej żnińskiej instytucji za to, że nie daje szansy młodym ludziom ze Żnina na zaistnienie. Chcę jedynie podpowiedzieć, że warto byłoby pomyśleć o zorganizowaniu takiego miejsca. Chętni do tego, by pokazywać swoje talenty, są.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »