Gorzycki problem

  Gorzycki problem

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Po naszym piątkowym artykule o drzewach zagrażających liniom energetycznym i życiu ludzi, sprawą zajęli się żnińscy strażacy.
       Od kilku miesięcy niebezpiecznie pochylone drzewa w Gorzycach w każdej chwili mogą zerwać przechodzące obok linie wysokiego napięcia.
       Sprawą zainteresował się sołtys Gorzyc, Henryk Słapek oraz rolnik Antoni Słota. Informowali właściciela gruntu, Urząd Miejski w Żninie oraz Zakład Energetyczny. Drzewa jednak do dziś nie zostały wycięte. Panowie zgłosili się więc do "Gazety Pomorskiej".
       Z naszą piątkową publikacją zapoznał się Sławomir Ryś, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Żninie. Wkrótce ma przeprowadzić wizję lokalną.
       Jeśli strażacy osobiście potwierdzą podane przez nas informacje, wówczas ich reakcja ma być szybka. Drzewa zostaną ścięte.
       W sytuacji, w której strażacy stwierdzają zagrożenie życia lub mienia publicznego (w tym przypadku są to linie energetyczne prowadzące do hydroforni zaopatrującej w wodę mieszkańców siedmiu okolicznych wiosek), procedury decyzyjne są znacznie uproszczone.
       O dalszych losach "gorzyckieproblemu"będziemy informować na bieżąco.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »