Po trzykroć najlepsza

  Po trzykroć najlepsza

  Tekst i fot. Mirosław Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Anna Kowal, tenisistka z Barcina, nowy rok rozpoczęła od zdobycia Mistrzostwa Województwa Juniorek. Równie fantastycznie zaprezentowała się w mistrzostwach seniorów indywidualnie i w grze mieszanej.
  Anna Kowal, tenisistka z Barcina, nowy rok rozpoczęła od zdobycia Mistrzostwa Województwa Juniorek. Równie fantastycznie zaprezentowała się w mistrzostwach

  Anna Kowal, tenisistka z Barcina, nowy rok rozpoczęła od zdobycia Mistrzostwa Województwa Juniorek. Równie fantastycznie zaprezentowała się w mistrzostwach seniorów indywidualnie i w grze mieszanej. ©Mirosław Woźniak

       Tytuł mistrza województwa zdobyła przed tygodniem w Chełmnie i z ogromną przewagą prowadzi w klasyfikacji punktowej wyprzedzając drugą Karolinę Kujacińską z ITKS Inowrocław i trzecią Małgorzatę Sadowską z MMKS Chełmno .
       W Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Seniorek w tenisie stołowym, który odbył się 20 lutego w Grudziądzu, Anna Kowal jako juniorka zaprezentowała się fantastycznie. Niespodziewanie, ale zasłużenie, zdobyła mistrzostwo. W całym turnieju w grach singlowych straciła zaledwie jednego seta (w pojedynku ćwierćfinałowym z bardzo dobrze grającą zawodniczką Małgorzatą Sadowską MMKS Chełmno wygrywając 3:1).
       Zawodnicy zajmujący pierwsze miejsca w mistrzostwach województwa automatycznie zapewnili sobie prawo startu w Finałach Mistrzostw Polski Seniorów, gdzie na starcie stanie 32 najlepszych zawodników naszego kraju.
       Równie dobrze Ani wychodzi gra w deblu z Marcinem Marchlewskim z Elektryka Toruń. W wojewódzkim finale pokonali parę z Chełmna. W grach podwójnych kobiet Anna Kowal/Karolina Kujacińska uplasowały się na trzecim miejscu .
       Sukcesy Anny Kowal wskazują, że mimo niesprzyjających warunków, jakie mamy na dzień dzisiejszy w naszej gminie do uprawiania tej dyscypliny, Ania swoimi wspaniałymi wynikami promuje nasze miasto i gminę. Należy żałować, że nie stać naszych władz na stworzenie lepszych warunków dzieciom i młodzieży pragnącym uprawiać ten sport w szkołach i klubach naszej gminy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »