Łabiszyńska prasa

  Łabiszyńska prasa

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  "Łabiszyńskie fakty", prasowe dziecko radnych, zginęło śmiercią naturalną. Wkrótce jednak na rynku pojawi się nowe samorządowe wydawnictwo.
       Tym razem burmistrz Jacek Kaczmarek chce oddać sprawy w ręce profesjonalistów. Tymi profesjonalistami ma być małżeństwo, wydające gazetki samorządowe i zakładowe w Kruszwicy i Pakości. O zamiarze współpracy z wydawnictwem burmistrz poinformował po raz pierwszy, przed kilkoma tygodniami, na wernisażu w domu kultury. Pierwszy numer gazetki być może wkrótce trafi do rąk czytelników.
       Jak mówi Jacek Kaczmarek: - To są wydawnictwa odbiegające od życia politycznego, od ukazywania jakiś minusów. To jest prezentacja miasta i społeczności. Gdyby ktoś spytał czyim organem ma być to wydawnictwo, to ja powiem tylko - wszystkich mieszkańców gminy Łabiszyn.
       Zdaniem Jacka Kaczmarka w gminie dużo się dzieje, ale nie wszystko trafia na łamy prasy.
       - W naszej gminie naprawdę nie jest aż tak źle. Może nie jest bogato i zasobnie, ale jest ciekawie. Tworzymy taką społeczność, która ma co zaprezentować - uważa Jacek Kaczmarek.
       Ratusz nie podpisał jeszcze żadnej umowy na wydawanie pisma. Nie wiadomo jeszcze czy będzie ono tygodnikiem, miesięcznikiem czy może kwartalnikiem. Dziś trudno mówić jaka będzie cena za egzemplarz. Do jednego numeru ratusz musiałby dopłacać około trzech tysięcy złotych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »