Biznes w szkole

  Tekst i fot. Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Biznes w szkole
  Uczennica gimnazjum lubostrońskiego została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Pakiet wrześniowy". Monika Jancza stworzyła firmowe logo, które zdobyło II miejsce.
  Biznes w szkole
       Zespół Szkół w Lubostroniu uczestniczy w internetowym programie "Pakiet wrześniowy", organizowanych przez "Fundację Komandor". Kilkunastu uczniów stworzyło wirtualną firmę. Ich zadanie, to zestawianie produktów potrzebnych w szkole i wypromowanie ich w internecie. Wszystko po to, by poznać tajniki prowadzenia przedsiębiorstwa. Gimnazjaliści zarządzają swoją firmą na zajęciach pozalekcyjnych, które prowadzą dwaj nauczyciele Emilian Wiznerowicz (matematyk i informatyk) oraz Krzysztof Wolski, uczący wiedzy o społeczeństwie.
       - Elementy przedsiębiorczości są wprowadzane dopiero w szkole średniej. A dzięki programowi nasi uczniowie mogą uczyć się już teraz - mówi Emilian Wiznerowicz.
       W ramach "Pakietu wrześniowego" fundacja ogłosiła konkurs na firmowe logo. Praca Moniki Janczy zdobyła I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu. W konkurencji ogólnopolskiej była druga. Laureatka oprócz dyplomu dostała także nagrodę - pamięć komputerową, pendrive.
       Szkoła w Lubostroniu ma nowoczesną pracownię informatyczną od niedawna. W programie "Komandora" uczestniczy dopiero pierwszy rok. Nauczyciele zostali specjalnie przeszkoleni, przez fundację do wprowadzania symulacji zarządzania.
       Program zakończy się wraz rokiem szkolnym. Uczniowie będą mieć wtedy skompletowany wirtualny pakiet rzeczy, niezbędnych w szkole. Emilian Wiznerowicz zapowiada, że uczestnicy programu będą chcieli, aby skompletowane szkolne przybory stały się rzeczywistością.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »