Hej kolęda, kolęda

  Hej kolęda, kolęda

  Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po dwóch latach przerwy wznowiono cieszący się w Łabiszynie dużym zainteresowaniem Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
       W sali imprez kameralnych Łabiszyńskiego Domu Kultury swoje interpretacje kolęd i pastorałek zaprezentowało 16 zespołów z Lubostronia, Ojrzanowa i Łabiszyna. Ich występy oceniało jury w składzie: Ewa Hajost, Halina Błaszczyk , Renata Rzyszkowska, Rafał Jakubczyk i Ewelina Motławska.
       Ostatecznie w kategorii klas I-III zwyciężyły lubostronianki w składzie: Monika Krupecka, Monika Leśniewska , Natalia Warda, Vanessa Dąbkowska i Mateusz Włodarczak.
  W kategorii klas IV-VI zwyciężyły "Wesołe Nutki" z Łabiszyna: Marta Wiktorowicz, Marta Rzymyszkiewicz, Marzenna Wudzińska i Maja Drabik . Wśród gimnazjalistów najwyższe oceny zebrał zespół "Amawa": Agnieszka Wudzińska , Aneta Czerzniak i Magdalena Zawistowska . Oba zespoły działają przy sekcji muzycznej prowadzonej przez Ewę Hajost w domu kultury.
       Jury postanowiło również przyznać nagrodę specjalną. Otrzymał ją 27-osobowy zespół z Lubostronia prowadzony przez Agnieszkę Pogiel. W jego składzie znalazły się bowiem dzieci od klas pierwszych szkoły podstawowej aż po klasę trzecią gimnazjum. Najlepsi otrzymali dyplomy oraz nagrody.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »