Pałuczanka na bis

  Pałuczanka na bis

  Tekst i fot. Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wybór Błażeja Gaczkowskiego (przyjmującego brawa na stojąco) na prezesa Pałuczanki spotkał się z aprobatą wszystkich uczestników zebrania, także Andrzeja

  Wybór Błażeja Gaczkowskiego (przyjmującego brawa na stojąco) na prezesa Pałuczanki spotkał się z aprobatą wszystkich uczestników zebrania, także Andrzeja Kujawy (pierwszy z lewej), ustępującego prezesa. ©Dariusz Nawrocki

  Żnińska Pałuczanka ma nowy zarząd z prezesem Błażejem Gaczkowskim na czele, a z nim nowe nadzieje.
  Wybór Błażeja Gaczkowskiego (przyjmującego brawa na stojąco) na prezesa Pałuczanki spotkał się z aprobatą wszystkich uczestników zebrania, także Andrzeja

  Wybór Błażeja Gaczkowskiego (przyjmującego brawa na stojąco) na prezesa Pałuczanki spotkał się z aprobatą wszystkich uczestników zebrania, także Andrzeja Kujawy (pierwszy z lewej), ustępującego prezesa. ©Dariusz Nawrocki

       Podczas pierwszej, grudniowej części zebrania sprawozdawczo-wyborczego działacze podjęli decyzję o zamianie sposobu wybierania prezesa klubu. Dotąd wybierali członków zarządu, a ci wskazywali prezesa. Właśnie w taki sposób do władzy doszedł Andrzej Kujawa. Teraz postanowili, iż to prezes, którego wybierze większość, wskaże do zarządu ludzi, z którymi będzie chciał współpracować. Tak też się stało podczas wczorajszego zebrania.
       "Pierwszemu" jest trudniej
       
  Najpierw jednak ustępujący prezes, Andrzej Kujawa, uspokajał, że sytuacja finansowa klubu jest coraz bardziej klarowna. Zgodnie z przedstawionymi przez niego danymi, klub wszedł w nowy rok z 10 tys. złotych długu, z czego ponad połowa to dług względem PKS-u, a reszta to zaległości związane z wypłatami dla trenerów oraz pobrane obuwie sportowe. Przyznał, że nie udało mu się pozyskać dla klubu tyle pieniędzy, ile obiecywał.
       - Wiele spraw nie udało mi się załatwić. Wielu ludzi na wysokich stanowiskach obiecywało nam pomoc, a jej nie dotrzymało - tłumaczył. Życzył swoim następcom powodzenia w dalszym prowadzeniu klubu, a dziennikarzy prosił o to, by pisali dobrze o Pałuczance. - Klub ma 81 lat i zależy nam, by dalej istniał. Obiecał, że nadal będzie wspomagał klub. - Gdy już nie będę "pierwszym", będzie mi łatwiej. Przy okazji zapewnił zawodników, że za pieniądze od sponsorów zakupi 20 zgrzewek napojów i przywiezie je na dzisiejszy trening.
       Jeden z zawodników nie wytrzymał. - Tak śpiewać to można pięciolatkom w przedszkolu, a nie takim starym baranom jak my. Mocno zdenerwowany sugerował, by były prezes najpierw coś załatwiał, a potem o tym "gadał", a nie na odwrót. - Zawodnicy będą zadowoleni jak dostaną.
       
  Nowy wizerunek medialny
       
  Był to jedyny zgrzyt podczas tego spotkania. Dymisja starego zarządu przyjęta została zdecydowaną większością głosów. Gdy przyszło do wyboru prezesa, wszyscy jednogłośnie poparli jedynego kandydata, Błażeja Gaczkowskiego. Wśród wskazanych przez niego członków, w zarządzie znaleźli się: Marian Pawłowski, Kazimierz Kolasiński, Stanisław Tarasiuk, Krystian Stepczyński, Henryk Tokarz oraz Mieczysław Książkiewicz. Jedynie Czesław Kośmicki nie wyraził zgody na zasiadanie w zarządzie. Pozostałych członków (chce ich mieć łącznie 10) prezes wybierze w późniejszym terminie. Wyraził również nadzieję, że trenerem pierwszego zespołu pozostanie Adam Białożyński.
       Nowy prezes prosił działaczy o trzy miesiące cierpliwości i spokoju. Ma to być dla niego okres próby oraz szansa dla zawodników na to, by dobrze przygotowali się do wiosennej rundy. - Cel jest jeden, zostać w czwartej lidze.
       Wspólnie z honorowym prezesem klubu, Leszkiem Jakubowskim, stwierdzili, że jednym z głównych zadań nowego zarządu będzie budowanie lepszego wizerunku medialnego wokół Pałuczanki. - Nie ma nic gorszego jak zatargi wewnątrz klubu, które wychodzą na zewnątrz. Wtedy takiemu klubowi niechętnie się pomaga - mówił Leszek Jakubowski.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »