Podrajcowany dyrektor

  Podrajcowany dyrektor

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Powołany przed kilkunastoma dniami dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zaprezentował się łabiszyńskim radnym. Rada Miejska nie poznała jednak planów wyciągnięcia z zapaści zakładu.
       Ziemowit Kalin o sytuacji "komunalki" i możliwościach jej restrukturyzacji ma rozmawiać z radnymi w połowie stycznia.
       - Merytorycznie będę się dopiero wypowiadał. Na razie próbuję poznać zakład. Pracuję codziennie do późnego wieczora, aby zdążyć do połowy stycznia - mówi nowy dyrektor ZGK. - Jestem jednak optymistą, uważam że zakład ma przyszłość. "Podrajcowany", podejmuję się zadania. Sam zgłosiłem się do burmistrza, kiedy usłyszałem, że potrzebny jest dyrektor zakładu. Uważam, że to bardzo urocza gmina i chciałbym coś dla niej zrobić.
       
  Coś o sobie
       
  Ziemowit Kalin zaznacza, że nie wygłosi expose, ale może opowiedzieć osobie.
       - Mam 52 lata. Od dwóch lat z żoną i dwójką dzieci mieszkam w Rzywnie. Przedtem mieszkałem w Bydgoszczy. Jestem inżynierem elektronikiem.
       Nowy dyrektor pracował na kierowniczych stanowiskach w takich firmach jak "Proj-Przem", czy Zakład Energetyczny w Bydgoszczy. Prowadził także przez kilka lat własną firmę, ale jak mówi "powinęła mu się noga".
       - Realizowałem wiele kontraktów między innymi przy budowie hipermarketów. Jednak firma upadła.
       Przedsiębiorstwo Kalina było podwykonawcą "Rawex-u", przy budowie "Galerii Pomorskiej". Jak wiadomo "Rawex" upadł a jego szef popełnił samobójstwo.
       - Postawiłem na duży kontrakt, ale nie doczekałem się pieniędzy - tłumaczy Ziemowit Kalin.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »