Wizerunek, a chodniki

  Wizerunek, a chodniki

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jest szansa na to, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa chodnika wzdłuż drogi, biegnącej przez Lubostroń.
       Brak chodnika przy drodze przez wieś, to utrapienie mieszkańców. Przejście w stronę pałacu, czy do kościoła jest niebezpieczne. - Tam jest bardzo niebezpiecznie. Ponieważ nie ma chodnika, mieszkańcy Lubostronia chodzą szosą - przestrzega Izabela Borzych - radna, mieszkająca w tej wsi, która w imieniu mieszkańców poprosiła drogowców o zajęcie się sprawą.
       Zarządowi zależy
       
  Ponieważ droga przez Lubostroń jest trasą powiatową, położenie chodnika jest zadaniem Zarządu Dróg w Podgórzynie. Szef żnińskich drogowców, Jacek Mazany zapewnia, że zależy mu na poprawie bezpieczeństwa i wizerunku wsi.
       - Bardzo chciałbym ten problem rozwiązać. Nie określę się dziś kiedy chodnik będzie zrobiony. Na pewno będziemy chcieli, w miarę możliwości zacząć prace w nadchodzącym roku. Nie wiem na ile pozwoli nam budżet, ale mam nadzieję, że uda się rozpocząć i ewentualnie kontynuować budowę w roku 2006.
       Burmistrz pomoże?
       
  Jacek Mazany nie ukrywa, że liczy na pomoc gminy i będzie rozmawiał z burmistrzem Jackiem Kaczmarkiem . Drogowcy są skłonni dać kostkę brukową, ale gmina musiałaby zadbać o jej położenie. W ten sposób położono już na przykład chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej, na ulicy Barcińskiej w Łabiszynie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »