Będzie rządzić kasą

  Będzie rządzić kasą

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już wiadomo, kto będzie nowym skarbnikiem gminy. Spośród czterech kandydatów wybór padł na Iwonę Krajka.
       Ostatecznego wyboru burmistrz Jacek Kaczmarek dokonał tuż przed świętami. Iwona Krajka była jedyną kandydatką, mieszkającą w Łabiszynie. Pozostali to mieszkańcy Inowrocławia, Bydgoszczy i Torunia.
       - Pani Krajka jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła także kilka kursów, między innymi z rachunkowości - mówi burmistrz Jacek Kaczmarek. - Ponadto ma praktykę zawodową, bo pracowała zarówno w firmach państwowych jak i prywatnych, obecnie jest zatrudniona w spółce prawa handlowego.
       
  Do pracy w lutym
       
  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nowa pani skarbnik nie przyjdzie do pracy w ratuszu z początkiem stycznia, a miesiąc później.
       - Ponieważ musi dokończyć swoje sprawy w obecnym miejscu pracy, więc u nas pracę rozpocznie w lutym - mówi burmistrz.
       Nazwisko nowego skarbnika radni poznają oficjalnie na najbliższej sesji, jeszcze w starym roku. A osobista "prezentacja" nastąpi dopiero podczas lutowego posiedzenia radnych.
       Przypomnijmy, że na ogłoszenie o naborze na stanowisko skarbnika gminy odpowiedziało w sumie osiem osób. Połowa kandydatów odpadła w "przedbiegach" z powodu braków formalnych w złożonych dokumentach.
       Czas próby
       
  Iwona Krajka od lutego do czerwca tego roku, będzie pracować razem z dotychczasową panią skarbnik. Samodzielnie stanowisko ma przejąć dopiero po przejściu Haliny Najsztub na emeryturę. Pierwsze pół roku w ratuszu będzie swego rodzaju okresem próbnym.
       Jak mówi Jacek Kaczmarek, Iwona Krajka będzie uczestniczyć w realizacji tegorocznego budżetu, pracach komisji budżetowej Rady Miejskiej. Jak zapowiada burmistrz nad planem wydatków i dochodów na 2005 roku, radni będą głosować w połowie lutego. Przypomnijmy, że w nadchodzącym roku (w przeciwieństwie do poprzednich lat) w gminie mają ruszyć inwestycje. Optymistyczne jest także to, że zadłużenie gminy nieco spadło. Ale to nie zmienia faktu, że rządzenie kasą Łabiszyna nie jest łatwym zadaniem.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »