Mikołajowa wizyta

  Mikołajowa wizyta

  Michał Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już tradycją stały się przedświąteczne odwiedziny samotnych, starszych i ubogich mieszkańców gminy Gąsawa. Nie inaczej było w tym roku. W wielu domach pojawiły się wczoraj kolorowe postacie.
       Tym razem odwiedzono 25 domów w Gąsawie i wielu okolicznych wsiach. My towarzyszyliśmy podczas wizyty w domu pani Eleonory Szachty z Biskupina. Już przy bramie przybycie świętego awizował dzwonek. Zanim jednak drzwi domu mieszkanki Biskupina się otworzyły - starszą panią trzeba było wywoływać przez okno. Dopiero kiedy rozpoznała, że wśród gości jest znana jej pracowniczka gąsawskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Maria Wieczorek - zdecydowała się wpuścić wszystkich w swe skromne progi.
       - Pani, coraz ciężej jest, już prawie ruszać się nie mogę. Gdyby nie pomoc siostrzenicy, to nie wiem, co by było...
       - Nic by nie było - przyszliby pracownicy socjalni i pomogli - zapewniła pani Maria...
       Staruszka nie kryła radości z wizyty, odśpiewanej wspólnie kolędy, okazji do porozmawiania. Z pewnością radość była jeszcze większa w chwili, gdy zobaczyła jakie skarby kryła wręczona wraz z życzeniami świąteczna paczka...
       Wczorajszą akcję zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie, swego wsparcia udzielił też samorząd szkolny Zespołu Szkół w Gąsawie (wszystkie domy odwiedzili wolontariusze - Ola Tomaszewska oraz Bartek Chęś) i zawsze aktywny przy takich przedsięwzięciach Louis Huren-kamp z ośrodka LTL w Gąsawce. Do świątecznych życzeń dołącza się również "Pomorska".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »