Parking bez konkurencji?

  Parking bez konkurencji?

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gmina Barcin przymierza się do utworzenia dużego parkingu dla samochodów ciężarowych. Samorządowcy chcą, aby w przyszłości korzystali z niego także klienci pobliskiej cementowni. Tyle, że "Lafarge" buduje już własne parkingi.
       Plany utworzenia parkingu w pod Barcinem budzą spore emocje. Część mieszkańców uważa, że jest on zbędny. A miejscowi transportowcy oficjalnie zaprotestowali przeciwko jego budowie. Parking gminny jest na razie w sferze projektu. Miałby powstać na terenie, który gminie przekazała Agencja Własności Rolnej.
       A samorządowcy nie ukrywają, że chcą, by z miejsc postojowych i ewentualnej infrastruktury, jaka wokół nich powstanie, korzystali między innymi klienci cementowni "Lafarge".
       Tymczasem cementownia tworzy już własne parkingi.
       - Przy budynku sprzedaży powstaje parking dla samochodów ciężarowych - mówi Sylwia Leśniewska z działu komunikacji "Lafarge". - Dla samochodów osobowych będzie nowy parking przy biurowcu. Z tego parkingu będzie prowadziła droga dojazdowa do "nowej" cementowni. Będzie tu miejsce dla 30 samochodów naszych pracowników i gości.
       
  Jak dodaje Sylwia Leśniewska 25 października odbyło się spotkanie przedstawicieli cementowni z samorządowcami, Wtedy przedstawiono pomysł utworzenia gminnego parkingu. "Lafarge" natomiast poinformowało samorządowców o swoich "planach parkingowych".
       Jednak, jak mówi Sylwia Leśniewska: - Obie idee mają rację bytu, ponieważ przeznaczenie parkingów jest nieco inne, więc nie stanowią dla siebie konkurencji
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »