Skąd te miliony?

  Skąd te miliony?

  Michał Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś obradować będzie Rada Miejska Żnina. Z pewnością nie zabraknie okazji do dyskusji na temat konstruowania przyszłorocznego budżetu, tym bardziej, że gminę czekają spore wydatki.
       Najpoważniejszą, obecnie prowadzoną inwestycją gminną, jest budowa kolejnego kolektora ściekowego, który ma połączyć podżnińskie wsie oraz kilka nieskanalizowanych dotąd ulic stolicy Pałuk z oczyszczalnią ścieków. Prace ziemne już się rozpoczęły. Tymczasem nie wiadomo, skąd wziąć pieniądze na ich kontynuację.
       Całość inwestycji wyceniono na ponad 9 milionów złotych.
  Urzędnicy żnińskiego ratusza liczyli, że lwią część inwestycji uda się sfinansować za pieniądze Unii Europejskiej - tymczasem tych pieniędzy nie ma. Mimo iż działający przy Urzędzie Marszałkowskim Komitet Sterujący pozytywnie zaopiniował wniosek - ostatecznie pieniędzy nie przyznał. To, co udało się wygospodarować w tegorocznym budżecie pozwoliło jedynie na rozpoczęcie prac. Podczas tego etapu (powinien zakończyć się w maju 2005 roku) przyłącza kanalizacyjne powinna otrzymać część Rydlewa, ulica Szkolna oraz Graniczna w Żninie. Prace wykonuje zwycięzca przetargu - chojnicka firma "Eko-Mel".
       Burmistrz Jarosław Jaworski oraz Janusz Biegański wierzą, że rozpoczęcie prac pozwoli skuteczniej ubiegać się o fundusze pozabudżetowe. Jeśli bowiem gmina Żnin ich nie otrzyma - może okazać się, że budowa kolektora będzie jedyną przyszłoroczną inwestycją prowadzoną na terenie gminy. A apetyty są znacznie większe. Nieoficjalnie mówi się, że radni chcieliby do przyszłorocznego budżetu wpisać również budowę obiektu socjalnego na stadionie i przeznaczyć na to kolejne 3 miliony złotych...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »